Aktywni mogą więcej cz. 5. SKN SPATIUM

Jak zarządzać zespołem i projektami online? Co zrobić, żeby zadbać o wizerunek w sieci? Jak tworzyć rozwiązania, które stawiają użytkownika w centrum uwagi? Właśnie zadebiutowała odświeżona wersja projektu Aktywni mogą więcej! Jako pierwsi przetestowali ją studenci i studentki działający w SKN SPATIUM.

Rok. Tyle czasu minęło od ostatniego spotkania w ramach akcji Aktywni mogą więcej!, którą realizujemy w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Pandemia mocno pokrzyżowała plany współpracy z kołami i organizacjami studenckimi. Straciliśmy cały semestr letni 19/20, ale wykorzystaliśmy ten czas na dopracowanie naszej oferty. 11 grudnia 2020 otworzyłem kolejną edycję warsztatów. Tym razem spotkałem się z osobami tworzącymi SKN SPATIUM.

Aktywni mogą więcej!

Aktywni mogą więcej! to akcja, którą zainicjowałem w 2018 roku. Zależało mi na stworzeniu oferty, dedykowanej najaktywniejszym studentom i studentkom Uniwersytetu Łódzkiego. Stąd pomysł na warsztaty, dedykowane zamkniętym grupom – kołom naukowym i organizacjom studenckim. Do tej pory traktowaliśmy program jako dodatek do naszej codziennej pracy. Nie był szeroko promowany, a udział w szkoleniach wzięło kilka organizacji. W tym gronie znalazły się: SKN Business&IT, Koło Kreatywności Biznesowej BIZAKTYWNE, SKN HRM oraz Koło Badaczy Nowych Mediów UŁ. Biorąc pod uwagę fakt, że przy Uniwersytecie Łódzkim działa kilkadziesiąt kół i organizacji studenckich, liczby nie rzucają na kolana.

W tym roku postanowiliśmy rozruszać akcję. Wspólnie z Joanną Stompel przebudowaliśmy naszą ofertę, dodając do niej nowe elementy. Zaproponowaliśmy warsztaty, które pozwalają organizacji lepiej odnaleźć się w dobie pracy zdalnej (Przydatne narzędzia online w zarządzaniu zespołem i projektem) oraz pomoc w budowaniu wizerunku koła i tworzących je osób w najpopularniejszym portalu do zarządzania karierą (Lekkie wprowadzenie do LinkedIn). Całość uzupełnia Proces Design Thinking, w którym pomagamy w wypracowaniu nowych rozwiązań: pomysłów na projekty, nowe formy pozyskiwania członków i odpowiedzi na inne wyzwania, z którymi mierzą się koła i organizacje studenckie.

SKN SPATIUM

SPATIUM działa przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Możesz kojarzyć je z Magazynem KWARTAŁ (najnowszy numer TUTAJ) i promowaniem wiedzy oraz dobrych praktyk z zakresu gospodarki przestrzennej. Więcej informacji o inicjatywach koła znajdziesz na jego facebookowym profilu (TU). Nasze spotkanie było efektem kursu Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów, który prowadzę w ramach projektu Students’ POWER. Uczestniczką jego pierwszej edycji była Anita, która jest zaangażowana w działalność SPATIUM. Kilka tygodni temu napisała do mnie z pytaniem, czy mógłbym przeprowadzić podobne szkolenie dla jej kolegów i koleżanek z koła.

Część zespołu SKN SPATIUM biorąca udział w warsztatach
Próbka kreatywności

Warsztaty kreatywności, które przygotowałem, można porównać do kinowych zwiastunów, zachęcających do wybrania się na kolejny seans. Albo do wersji demo, która pozwala przekonać się, czy warto sięgnąć po właściwy produkt. W moim przypadku było to zaproszenie na bardziej rozbudowany kurs Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów. Nie poszedłem na łatwiznę. Zadania, które przygotowałem dla członków SKN SPATIUM miały podobny klimat, co aktywności z programu Students’ POWER, jednak wykonywaliśmy zupełnie inne ćwiczenia. Podobnie, w części poświęconej rozwiązywaniu problemów wykorzystaliśmy technikę trójkątów pomysłów, która nie pojawia się w trakcie kursu. Inne były też wyzwania czy przykłady, po które sięgałem. Wszystko po to, żeby zostawić przestrzeń do dalszych poszukiwań i sprawdzenia kolejnych propozycji Biura Karier UŁ.

Trójkąty pomysłów wykorzystaliśmy między innymi do poszukiwania nowych sposobów rekrutacji członków koła
Jak skorzystać?

Jeśli studiujesz na Uniwersytecie Łódzkim i działasz w kole naukowym lub organizacji studenckiej, możesz skorzystać z naszej oferty. Szczegółowe informacje o projekcie Aktywni mogą więcej! znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 33 = 36