Aktywni mogą więcej cz. 3. SKN HRM

W środę, 13 marca, kolejna grupa uczestników skorzystała z oferty Biura Karier UŁ dla kół naukowych i organizacji studenckich. Członkowie SKN HRM wzięli udział w szkoleniu Wprowadzenie do Design Thinking

Powoli nabieramy rozpędu. Jesienią, kiedy zaproponowałem poszerzenie działań Biura o szkolenia dedykowane najaktywniejszym studentom UŁ, nie wiedziałem, czy znajdziemy chętnych. W końcu koła naukowe często żyją własnymi projektami i inicjatywami, które angażują czas i energię ich członków. Na szczęście, moje obawy okazały się niepotrzebne. Po wizytach przedstawicieli Wydziału Zarządzania (relacje ze spotkań TUTAJ i TU), przyszła kolej na zmianę otoczenia. Szlak dla organizacji studenckich z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego przetarło SKN HRM.

Dziecinnie proste?

Niektórzy z uczestników środowego spotkania chcieli odświeżyć znajomość metody. Dla pozostałych było to pierwsze podejście i próba odpowiedzi na pytanie Co to jest Design Thinking? Niezależnie od stopnia zaawansowania członków koła, łączyło ich jedno: chęć dobrej zabawy i oczekiwanie integracji, wyrażone na początku szkolenia. Czy udało mi się odpowiedzieć na tę potrzebę? Mam nadzieję, że tak. Zamiast skupiać się na projektowaniu HR-owych działań (co pewnie wpisałoby się w zainteresowania obecnych na sali studentów), postawiłem na inny typ wyzwań. Uczestnicy, podzieleni na czteroosobowe zespoły, stanęli przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Odbiorcami ich usług (lub produktów) miały być osoby przebywające z małymi dziećmi. I właśnie problemy, stwarzane przez maluchy trzeba było uwzględnić w propozycjach innowacyjnych rozwiązań.

Łóżko, które zadba o Twoje dziecko

Każda z grup zmierzyła się z innym odbiorcą – jego indywidualnym spojrzeniem i potrzebami. Te były punktem wyjścia do projektowania usług i produktów, które rozwiązywałyby kluczowe problemy rodziców i opiekunów. Uczestnicy nie tylko wykazali się wyobraźnią, ale też poczuciem humoru. Masz dość zarwanych nocy? Łóżko z komorą akustyczną pozwoli Ci się wyspać, równocześnie dbając o zaspokojenie potrzeb niemowlaka. Chcesz spędzić weekend z partnerem, relaksując się w ciszy i spokoju? Przystąp do sieci Kid-sharingu, gdzie rodziny na zmianę przejmują opiekę nad dziećmi w wyznaczone dni. Uważasz, że świat bez technologii był lepszy? Skorzystaj z rodzinnych campów tematycznych, które pozwolą Ci cofnąć się w czasie do nostalgicznych lat 90. To tylko kilka spośród kilkudziesięciu pomysłów, wygenerowanych przez studentów w ciągu krótkiej sesji.

Dobre emocje

Cieszyło mnie zaangażowanie i pomysłowość grupy, ale także informacje zwrotne po zajęciach. Uczestnicy doceniali formę zajęć, ich atmosferę i możliwość zmierzenia się z problemami realnych użytkowników. Szczególną przyjemność sprawił mi jeden z komentarzy, którego autor zwrócił uwagę na brak oceniania podczas szkolenia. Jedną z kluczowych kwestii, na jaką kładę nacisk nie tylko ja, ale także pozostali trenerzy Biura Karier UŁ, jest komfort uczestników. Zależy nam, żebyście w trakcie naszych zajęć czuli się swobodnie i mieli okazję do eksperymentowania. Uczelniane sale nie zawsze pozostawiają przestrzeń do podejmowania ryzyka i popełniania błędów. Na treningach twórczości, warsztatach Design Thinking i szkoleniach z zakresu kreatywności to standard.

Dlatego, jeśli i Ty działasz w kole naukowym lub organizacji studenckiej na UŁ, zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleń. Co możemy zaoferować? Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + = 7