kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemówwarsztaty i szkolenia

Aktywni mogą więcej cz. 2. Koło Kreatywności Biznesowej BIZAKTYWNE

Choć w styczniu postanowiłem zrobić przerwę od tekstów na blogu, nie oznacza to, że w moim zawodowym życiu wieje nudą. Po świąteczno-noworocznej przerwie do Biura Karier UŁ wróciły warsztaty dla kół naukowych.

Tym razem gościliśmy reprezentantów Koła Kreatywności Biznesowej BIZAKTYWNE. Podobnie, jak SKN Business&IT, którego członkowie wzięli udział w listopadowych warsztatach, uczestnicy dzisiejszych zajęć działają przy Wydziale Zarządzania UŁ. Jeśli w miarę regularnie zaglądasz na moją stronę, z pewnością znasz ich flagową inicjatywę  – konferencję Creative Vibes. Jeśli nie, TUTAJ dowiesz się, dlaczego warto się na niej pojawić.

IMG_20190116_095444

Biorąc pod uwagę główny obszar zainteresowań członków koła, wybór tematu nie powinien dziwić. Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów idealnie wpisuje się w profil działalności SKN BIZAKTYWNE. Podzieliłem zajęcia na dwie części. W pierwszej z nich uczestnicy wzięli udział w mini-turnieju, złożonym z 4 zadań, ćwiczących sprawności powiązane z kreatywnością. Rywalizacja zespołów była zacięta, a o zwycięstwie Julity i Kamila zadecydowała dopiero ostatnia runda.

IMG_20190116_101730

Po przerwie przeszliśmy do drugiej części zajęć, odczarowując groźnie brzmiącą analizę morfologiczną. Przy jej pomocy studenci zmierzyli się z wyzwaniem stworzenia wynalazków przyszłości, stanowiących odpowiedź na konkretne potrzeby klientów.

IMG_20190116_114025

Informacje zwrotne od uczestników utwierdziły mnie w przekonaniu, że stworzenie oferty szkoleń, dedykowanej kołom naukowym i organizacjom studenckim, miało sens. Jeśli reprezentujesz jedną z nich i szukasz możliwości sprawdzenia się w praktycznych działaniach, TUTAJ znajdziesz ofertę Biura Karier UŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

74 − = 67