kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemówwarsztaty i szkolenia

Aktywni mogą więcej cz. 1. SKN Business & IT

13 listopada wystartowała nowa propozycja Biura Karier UŁ – warsztaty dla kół naukowych i organizacji studenckich. Jako pierwsi skorzystali z niej członkowie SKN Business & IT, którzy wzięli udział w sesji Design Thinking.

Aktywni mogą więcej! – to hasło, które przyświecało nam przy tworzeniu oferty. Chcieliśmy dotrzeć do kół i organizacji studenckich po to, żeby wesprzeć osoby, które połączyła pasja i chęć działania na uczelni. Warsztaty, których jestem pomysłodawcą i koordynatorem, to trzy propozycje, rozwijające kluczowe kompetencje na rynku pracy.

IMG_20181113_151804

Wczoraj odbył się pierwszy z nich – Wprowadzenie do Design Thinking, z którego skorzystali członkowie działającego przy Wydziale Zarządzania UŁ SKN Business & IT. Ich zadaniem było stworzenie rozwiązań, trafiających w potrzeby trójki studentów: Kai, Leny i Tymona.

W ciągu pięciogodzinnej sesji Design Thinking uczestnikom udało się wypracować blisko 140 pomysłów, w tym m.in. Tindera Zainteresowań, organizację imprezy karcianej, będącej przy okazji promocją koła oraz propozycję Znajdź Norwega, będącą połączeniem portalu do nauki języków i sieci zainteresowań.

IMG_20181113_164155

Dziękuję za wspólnie spędzone popołudnie, pełne zaangażowania i inspirujących dyskusji!

Jeśli czytasz ten tekst, reprezentujesz koło naukowe lub inną organizację studencką i myślisz, że oferta Biura Karier UŁ jest właśnie dla Was, wszystkie niezbędne szczegóły znajdziesz TUTAJ. Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 16 =