Lato z Biurem Karier UŁ. Spotkajmy się na wakacyjnych szkoleniach!

Chcesz aktywnie wykorzystać wakacje? Szukasz darmowych szkoleń i warsztatów? Spędź lato z Biurem Karier UŁ i rozwijaj kluczowe kompetencje!

Przerwa międzysemestralna to na ogół martwy okres. Uczelniane wydziały świecą pustkami, a znalezienie wydarzeń dedykowanych student(k)om jest sporym wyzwaniem. W branży szkoleniowej również nie dzieje się zbyt wiele. Firmom nie opłaca się inwestować w warsztaty w sezonie urlopowym, kiedy ciężko zebrać cały zespół.

Z myślą o wszystkich, którzy chcą wykorzystać lato do pracy nad sobą, od kilku lat organizujemy w Biurze Karier UŁ wakacyjne kursy i szkolenia. Tak – wbrew pozorom pracujemy przez cały rok. Nie tylko w trakcie semestrów. Lato 2023 zapowiada się aktywnie. Przygotowaliśmy trzy propozycje. W ofercie pojawią się: warsztaty kreatywności, gra negocjacyjna i spotkanie, poświęcone konfliktom.

Przystanek Pomysł

To moja autorska propozycja. W programie studiów brakowało mi sensownych zajęć, rozwijających twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów. Z mojej fascynacji psychologii twórczości (i przekonania, że powiązane z nią umiejętności przydadzą się studentom i studentkom) powstał wakacyjny kurs kreatywności.

Od 2018 roku zrealizowałem cztery edycje. Pierwsza z nich dała początek osobnemu cyklowi warsztatów, który przez ostatnie osiem semestrów znajdował się w ofercie Biura Karier UŁ dzięki projektowi Students’ POWER. Pozostałe trzy to zabawa formą i poruszanymi wątkami. Każda kolejna odsłona różniła się od poprzedniej. Dwa lata temu skupiliśmy się na narzędziach online, w 2022 roku motywem przewodnim był proces Design Thinking. Tym razem sporo miejsca poświęcę analogiom i bionice.

Piąta edycja kursu odbędzie się na początku sierpnia. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ.

Lato z Biurem Karier UŁ: Gry i symulacje

Jeśli spotkaliśmy się na warsztatach, wiesz, że lubię równowagę pomiędzy praktycznym doświadczeniem i solidnym osadzeniem w teorii. Często sięgam po gry i symulacje, które pozwalają zanurzyć się w działaniu i zmuszają do refleksji po rozgrywce. Ba, dawno, dawno temu na łamach portalu psychologia-spoleczna.pl pisałem o wykorzystaniu gier do rozwijania twórczego myślenia, łącząc swoje dwie pasje.

Gier nie zabraknie też w wakacyjnych szkoleniach, które przygotowałem.

17 sierpnia zabiorę Cię do samego serca amazońskiej dżungli, gdzie wcielisz się w przedstawiciela/przedstawicielkę jednego z rdzennych plemion i staniesz przed zadaniem wynegocjowania jak najlepszych warunków sprzedaży i kupna cennych surowców.

Nieco ponad miesiąc później, 28 września, przyjrzymy się rodzajom konfliktów i sposobom radzenia sobie z nimi. Wszystko za sprawą gry, w której jako delegat(ka) państwa, walczącego o dominację na kontynencie, odkryjesz laboratorium z przełomową technologią. Zdobycie jej pozwoli Ci zapewnić przewagę dla swojego kraju, ale podobny cel mają 4 inne państwa, biorące udział w rozgrywce…

Informacje organizacyjne

Wszystkie zajęcia odbywają się w Łodzi, przy Lumumby 14. Są dedykowane studentom i studentkom UŁ, ale w przypadku wolnych miejsc (co w trakcie wakacji raczej jest normą) mogą wziąć w nich udział także osoby spoza uczelni. Szczegółowe informacje, w tym linki do formularzy zgłoszeniowych, są dostępne na stronie Biura Karier UŁ.