inne

Podsumowanie 2018

Nigdy nie byłem zwolennikiem noworocznego wyznaczania celów. Będę regularnie ćwiczyćDoszlifuję angielski albo Zrzucę 10 kilo – zmiana kalendarza nie wiązała się z postanowieniami, które miały zmienić moje życie na lepsze. W 2018 roku może nie tyle przyjąłem inną perspektywę na cele, co… chciałem sprawdzić, na ile systematyczny potrafię być. Obiecałem sobie, że regularnie, w tygodniowych odstępach, będę publikował teksty na blogu. Dzisiaj mogę stwierdzić: Udało się!

Każdy wtorek ubiegłego roku przynosił nowy wpis. Dzieliłem się wiedzą, dotyczącą: doradztwa zawodowego i planowania kariery (pierwszy wtorek miesiąca), kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów (drugi wtorek), społecznej zmiany – w tym wartościowych rozwiązań i oddolnych inicjatyw (trzeci wtorek) oraz psychologii – przede wszystkim w kontekście mniej znanych eksperymentów (czwarty i – ewentualnie – piąty wtorek miesiąca). Starałem się, żeby teksty były oparte na rzetelnej, sprawdzonej wiedzy i stroniły od pseudorozwojowych mitów i półprawd (analityczna i kreatywna półkula mózgu zajmuje wysokie miejsce w moim osobistym rankingu trenersko-coachingowo-motywacyjnych bzdur).

Mimo świadomości, że mój zasięg nie jest powalający, kilkukrotnie dostawałem budujące informacje zwrotne, które dawały mi satysfakcję i mobilizowały do dalszej pracy. Niektóre z tekstów (prawdopodobnie) otworzyły przede mną nowe możliwości zawodowe i to kolejny powód, dla którego było warto włożyć wysiłek w ich przygotowanie.

Czytelniku, dziękuję Ci, że tu zaglądasz. Mam nadzieję, że w 2019 roku znajdziesz na blogu coś, co Cię zaintryguje, poszerzy wiedzę lub – po prostu – sprawi przyjemność z lektury.

W najbliższych tygodniach robię krótką przerwę od pisania, wprowadzam parę zmian na stronie głównej. Regularne teksty wrócą w lutym, choć tym razem będę publikował w dwutygodniowych odstępach. Wiąże się to z tegorocznym wyzwaniem, ale…więcej a ten temat w okolicach czerwca. Wszystkiego dobrego w 2019 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

70 − = 68