Rozwój umiejętności profesjonalnych. Warsztaty kreatywności na Wydziale Zarządzania UŁ

Czy kreatywność może być kartą przetargową w rozmowie z pracodawcą? Jak spojrzeć na studia z innej perspektywy? Jakimi sensacyjnymi nagłówkami mogą zaskoczyć nas tabloidy? To tylko kilka pytań, z którymi zmierzyli się studenci Wydziału Zarządzania UŁ w trakcie piątkowych warsztatów kreatywności.

Pierwszy kontakt z rynkiem pracy może wywoływać różne emocje. Radość po telefonie z zaproszeniem od rekrutera, onieśmielenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dumę i poczucie satysfakcji lub frustrację – w zależności od tego, jak potoczą się dalsze losy kandydata… Od dłuższego czasu jestem zwolennikiem wprowadzania do programu studiów przedmiotów (lub obowiązkowej wizyty w Biurze Karier), które przygotowują przyszłych absolwentów do stawiania pierwszych kroków na ścieżce kariery. Dlatego też z przyjemnością przyjąłem zaproszenie dr Jolanty Bieńkowskiej do przeprowadzenia warsztatów w ramach kursu Rozwój umiejętności profesjonalnych.

Tym razem nie mówiłem o tym, jak tworzyć dokumenty aplikacyjne, gdzie szukać propozycji do rozbudowania swojego CV o atrakcyjne aktywności, ani jak poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Skupiłem się wątku, który jest mi najbliższy i który – jak sugeruje ostatnio przywoływany przeze mnie raport Światowego Forum Ekonomicznego – w dalszym ciągu zyskuje na znaczeniu. W trakcie krótkiego warsztatu rozmawialiśmy o kreatywności i ćwiczyliśmy powiązane z nią zdolności – m.in. abstrahowanie, dokonywanie skojarzeń, transformowanie oraz myślenie pytajne. Oprócz gier i zabaw, przedstawiłem uczestnikom kilka możliwości, po które mogą sięgnąć w trakcie studiów – warsztaty, Targi Pracy, projekt KreaTOR Kariery oraz Program Mentorski Absolwent VIP.

Piątkowe zajęcia to jedynie wprowadzenie do fascynującego świata psychologii twórczości. W Biurze Karier UŁ stworzyliśmy ofertę dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Przystanek Pomysł to łącznie 14 godzin, poświęconych wybranym koncepcjom i narzędziom w tym obszarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

22 + = 25