Gra o karierę 2021

Kolejny raz Biura Karier z całej Polski połączyły siły, zapraszając studentów i studentki do sprawdzenia swojej oferty. Gra o karierę 2021 to bezpłatne szkolenia, webinary, konsultacje i inne wydarzenia, dedykowane osobom wchodzącym na rynek pracy. 21 maja przygotowałem warsztaty wprowadzające do portalu LinkedIn.

Choć idea współpracy pomiędzy poszczególnymi Biurami Karier nie jest niczym nowym, dzięki pandemii mogła nabrać nowych kształtów. Gra o karierę 2021, podobnie jak ubiegłoroczna edycja akcji, w całości odbyła się w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu studenci i studentki polskich uczelni bez problemu mogli korzystać z oferty dowolnych Biur Karier. Konsultacje w Szczecinie, webinar w Lublinie i symulacja rozmowy kwalifikacyjnej w Łodzi? Proszę bardzo – dzięki formule wydarzenia było to możliwe.

Gra o karierę 2021 odbyła się między 17 a 21 maja.
Gra o karierę 2021 w Biurze Karier UŁ

Biuro Karier UŁ drugi raz z rzędu włączyło się w inicjatywę. Między 17 a 21 maja zapraszaliśmy do udziału w spotkaniach, podczas których nasze ekspertki pomagały w planowaniu pierwszych kroków na rynku pracy i podpowiadały, jak doszlifować CV. Osoby, które stresują się na samą myśl o spotkaniu z pracodawcą mogły sprawdzić się w symulacjach rozmów kwalifikacyjnych i – w życzliwej atmosferze – popracować nad odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Przygotowaliśmy też warsztaty wprowadzające do LinkedIn – najpopularniejszej platformy do zarządzania karierą.

Oswoić LinkedIn

Byłem odpowiedzialny za przygotowanie warsztatów. Zależało mi, żeby Gra o karierę 2021 w łódzkim wydaniu miała możliwie praktyczny wymiar. Dlatego też – wzorem wcześniejszych zajęć dla studentów i studentek UŁ – postawiłem na hybrydę webinaru i ćwiczeń do samodzielnego wykonania. W ten sposób uczestnicy i uczestniczki spotkania mogli na bieżąco aktualizować swoje profile, podnosząc ich efektywność.

Gra o karierę 2021
Podczas zajęć spotkałem się ze studentami i studentkami UJ w Krakowie, UAM w Poznaniu i mojej uczelni, UŁ.

Skoro jesteśmy już przy osobach biorących udział w zajęciach – pracowaliśmy w kameralnej, jedenastoosobowej grupie. Lekkie wprowadzenie do LinkedIn przyciągnęło studentów i studentki trzech uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz – co zawsze mnie cieszy – Uniwersytetu Łódzkiego, na którym pracuję na co dzień.

Lepszy profil i wykorzystanie możliwości

Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej z nich skupiłem się na efektywności profilu i tym, jak pokazać się pracodawcom na LinkedIn. Zaprosiłem grupę do kilku mini-aktywności, które pozwalały na wprowadzenie drobnych usprawnień – jak choćby ustawienie profesjonalnego adresu URL.

Gra o karierę 2021 - quiz
Po wyrównanej walce quiz wygrała Klaudia, nieznacznie wyprzedzając Sabinę.

Po krótkiej przerwie rozmawialiśmy o możliwościach LinkedIn. Zastanawialiśmy się, kogo warto zaprosić do sieci kontaktów (i jak zrobić to w odpowieni sposób), a także jak skrócić sobie drogę do wymarzonej pracy dzięki optymalizacji wyszukiwarki ofert. Sporo miejsca poświęciłem też SSI (Social Selling Index) i jego filarom. Ostatnim akcentem spotkania był quiz, porządkujący wiedzę. Z zabawy zwycięsko wyszła Klaudia, która przed ostatnim pytaniem wskoczyła na szczyt tablicy wyników i nie oddała prowadzenia innym graczom. Gratulacje!

Kolejne spotkania z LinkedIn

Najbliższe warsztaty z LinkedIn przeprowadzę w czerwcu podczas HelloEkSoc – dni Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Jeśli aktywnie działasz w kole naukowym lub organizacji studenckiej na UŁ, możecie skorzystać z zajęć wprowadzających do LinkedIn w ramach akcji Aktywni Mogą Więcej! Tak jak Studenckie Koło Kryminalistyków 13 maja.

Na mojej stronie znajdziesz też LinkedIn dla początkujących – cykl wpisów, dedykowanych osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z najpopularniejszym serwisem społecznościowym do budowania sieci zawodowych kontaktów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 + = 68