Aktywni mogą więcej cz. 6. Studenckie Koło Kryminalistyków

Jak wykorzystać możliwości LinkedIn? Dlaczego najpopularniejszy serwis do zarządzania karierą przyda się już na studiach? Jak zoptymalizować profil? Dzięki akcji Aktywni mogą więcej! Studenckie Koło Kryminalistyków poznało odpowiedzi na te pytania.

W czwartek, 13 maja, miałem okazję do spotkania z kolejnym kołem naukowym. Po raz pierwszy realizowałem zajęcia dla grupy z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. A choć sam temat – Lekkie wprowadzenie do LinkedIn – wielokrotnie pojawiał się w ofercie Biura Karier UŁ, premierowo mogłem przetestować rozbudowaną wersję zajęć.

LinkedIn - pytania
Dla wielu osób LinkedIn pozostaje nieco tajemniczą platformą. Podczas zajęć spróbowaliśmy ją oswoić.
Studenckie Koło Kryminalistyków

Zanim napiszę o samym spotkaniu, warto poznać jego głównych bohaterów. Studenckie Koło Kryminalistyków – choć swoją siedzibę ma na WPiA UŁ – jest organizacją, w której trafisz na studentów i studentki z różnych kierunków. Działalność koła możesz kojarzyć z organizacji cyklicznych spotkań z kryminalistyką albo serią ciekawostek, publikowanych na ich facebookowym profilu.

Ulepszony wstęp do LinkedIn

Zajęcia przybliżające LinkedIn cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów i studentek, z którymi pracuję. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiał się kilkukrotnie w ofercie Biura Karier UŁ. Otworzył tegoroczną edycję Studenckich Czwartków, był stałym punktem projektu Absolwent IT, a cykl tekstów LinkedIn dla początkujących, który przygotowałem z myślą o osobach, stawiających pierwsze kroki na portalu, od dłuższego czasu należy do najchętniej czytanych materiałów na blogu.

Studenckie Koło Kryminalistyków
Część grupy, która uczestniczyła w warsztatach. Wyglądają na zadowolonych, prawda?

Informacje zwrotne z wcześniejszych spotkań i moje obserwacje pomogły ulepszyć pierwotną wersję warsztatów. Studenckie Koło Kryminalistyków i tworzące je osoby mogły jako pierwsze przetestować nową odsłonę zajęć.

Jak wykorzystać możliwości portalu?

Postawiłem na drobne korekty, nie rewolucję. Główne wątki pozostały bez zmian – skupiliśmy się na optymalizacji profilu i wykorzystaniu możliwości portalu. Poświęciłem nieco więcej miejsca na tworzenie podsumowania zawodowego, budowanie zaangażowania oraz dbanie o Social Selling Index. Pojawiło się też kilka nowych mini-zadań i podpowiedzi, jak dodać profil do Serwisu Rekrutacyjnego Biura Karier UŁ.

Sesja informacji zwrotnych pokazała, że był to dobry kierunek – w ciągu niespełna 3 godzin udało się nam poruszyć wiele zagadnień, które dodały pewności w poruszaniu się po LinkedIn osobom uczestniczącym w zajęciach. Kilka wyzwań jeszcze przed nimi, ale jestem pewien, że przy odrobinie determinacji efekty, jakie osiągną, będą satysfakcjonujące. Powodzenia!

Gra o karierę - warsztaty LinkedIn
21 maja zapraszam na kolejną odsłonę warsztatów – tym razem w ramach ogólnopolskiej akcji Gra o karierę.
Otwarte warsztaty z LinkedIn

Jeśli Ty także chcesz popracować nad swoim profilem, zapraszam do udziału w warsztatach otwartych, które odbędą się w piątek, 21 maja. W poniedziałek startuje tegoroczna edycja Gry o karierę – ogólnopolskiej akcji, w której Biura Karier z całej Polski organizują szkolenia, webinary, konsultacje i inne wydarzenia, ułatwiające poruszanie się po rynku pracy. Wystarczy, że jesteś studentem/studentką dowolnej polskiej uczelni i wypełnisz formularz zgłoszeniowy, wykorzystując akademicki adres email. Szczegółowe informacje na stronie projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 74 = 77