26 listopada do Biura Karier UŁ wróciły Studenckie Czwartki. Tegoroczny cykl warsztatów otworzyło Lekkie wprowadzenie do LinkedIn.
Sporo czasu upłynęło od ostatniego popołudniowego spotkania w ramach Studenckich Czwartków. Pandemia utrudniła realizację naszych planów, a początek nowego semestru upłynął przede wszystkim pod znakiem szkoleń w ramach projektu Students’ POWER. Na szczęście, oczekiwanie już za nami, a Studenckie Czwartki znów pojawiły się w ofercie Biura, choć w nieco zmienionej formule.
Studenckie Czwartki – o co chodzi?
Studenckie Czwartki to inicjatywa Biura Karier UŁ, w której zapraszamy studentki i studentów do pracy nad kluczowymi kompetencjami na rynku pracy. Większość warsztatów odbywa się w godzinach popołudniowych, a ich tematyka obejmuje przede wszystkim kompetencje miękkie, takie jak: kreatywność, radzenie sobie ze stresem, współpracę w zespole czy komunikację. Czasem w programie pojawiają się propozycje przybliżające konkretne narzędzia – do tej grupy zalicza się Lekkie wprowadzenie do LinkedIn.
Lekkie wprowadzenie do LinkedIn
Wiele osób (niesłusznie) kojarzy LinkedIn z elektronicznym CV. Jego możliwości są o wiele większe – przede wszystkim LinkedIn to największy portal do zarządzania karierą i jedno z głównych narzędzi pracy rekruterów. Jeśli myślisz nad zmianą miejsca zatrudnienia albo za moment kończysz studia i czeka Cię wejście na rynek pracy, zastanów się nad założeniem konta w serwisie. Posiadanie profilu to nie wszystko – aby był skuteczny, warto poświęcić czas na jego optymalizację. Właśnie tej kwestii dotyczyły pierwsze ze Studenckich Czwartków w roku akademickim 2020/2021. Lekkie wprowadzenie do LinkedIn było okazją do poznania podstawowych funkcji portalu i stawiania pierwszych kroków w kierunku optymalizacji profilu.
Podczas dwugodzinnych warsztatów online przyjrzeliśmy się możliwościom LinkedIn, między innymi: budowaniu sieci kontaktów, szukaniu pracy oraz typom aktywności, pozwalającym na zwiększenie efektywności profilu. Dzięki mini-ćwiczeniom osoby uczestniczące w szkoleniu mogły zadbać o podstawy: profesjonalny adres URL, niestandardowy nagłówek czy ustawienie alertów o ofertach pracy.
LinkedIn dla początkujących
Warsztaty były rozwinięciem cyklu tekstów LinkedIn dla początkujących, który przygotowałem wiosną z myślą o osobach, które stawiają pierwsze kroki w portalu. Chciałem podzielić się doświadczeniami nie tylko w wersji pisanej, ale mieć szansę do wejścia w interakcję i odpowiadanie na pojawiające się pytania na bieżąco. Zwłaszcza, że formuła online pozwalała na wygodne wprowadzanie drobnych zmian do profili uczestników i uczestniczek zajęć. Zdecydowana większość odpowiedzi w ankiecie ewaluacyjnej wskazuje, że udało mi się odpowiedzieć na potrzeby odbiorców. To cieszy.
Swoją drogą – jeśli jeszcze nie obserwujesz profilu Biura Karier UŁ na LinkedIn, możesz to nadrobić W TYM MIEJSCU. Znajdziesz tam między innymi zapowiedzi kolejnych warsztatów, cotygodniowe sugestie inicjatyw, na które warto zwrócić uwagę, czy przeglądy najciekawszych ofert, opublikowanych w nowym Serwisie Rekrutacyjnym Biura Karier UŁ.
Kolejne propozycje
Lekkie wprowadzenie do LinkedIn otworzyło Studenckie Czwartki w roku akademickim 2020/2021. Już 10 grudnia zapraszamy na Trening kreatywności, a w kolejce czekają następne propozycje. Jakie? Zajrzyj na stronę projektu.