doradztwo zawodowe i planowanie karierykreatywność i twórcze rozwiązywanie problemówwarsztaty i szkolenia

Uniwersytet Łódzki kreuje karierę!

Tworzenie analogii, poszukiwanie nietypowych skojarzeń oraz tworzenie alternatywnych definicji dobrze znanych przedmiotów – to tylko niektóre zadania, z którymi zmierzyli się studenci Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Warsztaty były elementem akcji promocyjnej projektu KreaTOR Kariery – inicjatywy Akademickiego Biura Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego, która ma na celu wsparcie 1000 studentów UŁ w wejściu na rynek pracy. Od kilku tygodni zespół projektu pojawia się na wykładach i realizuje warsztaty, współpracując z pracownikami dydaktycznymi Uczelni. O jednych z zajęć pisałem ostatnio, tym razem – korzystając z zaproszenia dr Katarzyny Bergier – miałem możliwość pracować z kolejnymi grupami studentów.

W środę (05.04) i piątek (07.04) przeprowadziłem warsztaty kreatywności, przygotowując drużynową grę, złożoną z zadań o różnym poziomie trudności. Jej uczestnicy ćwiczyli m.in. umiejętność abstrahowania i dokonywania twórczych przekształceń. Nie zabrakło także elementów słownych zabaw i ćwiczeń, w których liczyła się szybkość reakcji. Kilka zdjęć z zajęć można obejrzeć poniżej:

previous arrow
next arrow
Slider

Piątkowe zajęcia zamknęły cykl poświęcony kreatywności. Ostatnie ze spotkań, zaplanowane na 24 kwietnia, będzie dotyczyło kwestii związanych z przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej. Relacja wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 22 = 23