Jak rozpocząć email, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy?

Jak rozpocząć email, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy?

Komunikacja formalna – w tym kontakt mailowy z instytucjami – wymaga przestrzegania pewnych zasad. Oglądając szósty odcinek Serii z Jakiem dowiesz się jak rozpocząć email, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy.

Seria z Jakiem to inicjatywa Biura Karier UŁ, w której razem z Joanną Stompel dzielimy się przydatnymi wskazówkami, ułatwiającymi poruszanie się po rynku pracy. W cyklu filmów, za których techniczną stronę odpowiada Karolina Zajkowska, dzielimy się nie tylko zawodowymi wskazówkami. Część odcinków odnosi się do uniwersalnych umiejętności i codziennych sytuacji. Tak też jest w przypadku szóstego odcinka serii.

Jak rozpocząć email?

Kontakt mailowy wydaje się czymś oczywistym i banalnie prostym. W końcu mało kto sięga już po tradycyjne listy, zastępując je o wiele szybszą komunikacją online. Choć maile wysyła (prawie) każdy, wiele osób popełnia prosty błąd… już na początku wiadomości.

Myślę, że około 40% maili, które odbieram w pracy, rozpoczyna się od zwrotu Witam!. To – delikatnie mówiąc – nietaktowne zachowanie. Dlaczego? Obejrzyj szósty odcinek Serii z Jakiem i dowiedz się jak rozpocząć email, żeby nie zrazić do siebie odbiorcy:

Więcej odcinków znajdziesz na kanale Biura Karier UŁ w serwisie Youtube. Na mojej stronie czekają na Ciebie odcinki poświęcone zarobkom oraz edycji adresu URL na LinkedIn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 − 53 =