doradztwo zawodowe i planowanie kariery

Jak rozpocząć email, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy?

Jak rozpocząć email, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy?

Komunikacja formalna – w tym kontakt mailowy z instytucjami – wymaga przestrzegania pewnych zasad. Oglądając szósty odcinek Serii z Jakiem dowiesz się jak rozpocząć email, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy.

Seria z Jakiem to inicjatywa Biura Karier UŁ, w której razem z Joanną Stompel dzielimy się przydatnymi wskazówkami, ułatwiającymi poruszanie się po rynku pracy. W cyklu filmów, za których techniczną stronę odpowiada Karolina Zajkowska, dzielimy się nie tylko zawodowymi wskazówkami. Część odcinków odnosi się do uniwersalnych umiejętności i codziennych sytuacji. Tak też jest w przypadku szóstego odcinka serii.

Jak rozpocząć email?

Kontakt mailowy wydaje się czymś oczywistym i banalnie prostym. W końcu mało kto sięga już po tradycyjne listy, zastępując je o wiele szybszą komunikacją online. Choć maile wysyła (prawie) każdy, wiele osób popełnia prosty błąd… już na początku wiadomości.

Myślę, że około 40% maili, które odbieram w pracy, rozpoczyna się od zwrotu Witam!. To – delikatnie mówiąc – nietaktowne zachowanie. Dlaczego? Obejrzyj szósty odcinek Serii z Jakiem i dowiedz się jak rozpocząć email, żeby nie zrazić do siebie odbiorcy:

Więcej odcinków znajdziesz na kanale Biura Karier UŁ w serwisie Youtube. Na mojej stronie czekają na Ciebie odcinki poświęcone zarobkom oraz edycji adresu URL na LinkedIn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

89 − 84 =