inne

Mentimeter i generowanie pomysłów. Nowe teksty

Kilka tygodni temu uruchomiłem cykl LinkedIn dla początkujących. Na blogu pojawiły się dwa teksty, poświęcone wykorzystaniu najpopularniejszego portalu do zarządzania karierą. Kolejne ukażą się wkrótce. Oprócz pisania o LinkedIn, publikuję tam treści, których nie znajdziesz na blogu. W czwartek zamieściłem tekst o Mentimeter. 

LinkedIn daje spore możliwości. Jedną z nich jest LinkedIn Pulse – narzędzie ułatwiające tworzenie artykułów w portalu. Jakiś czas temu przeniosłem tam część swoich aktywności, dzieląc się materiałami ze społecznością LI. Więcej na temat LinkedIn Pulse znajdziesz w kolejnym tekście, który pojawi się na blogu 21 kwietnia. Dzisiaj zapraszam Cię do lektury wpisów, którymi nie dzieliłem się na stronie.

Zaangażuj odbiorców z Mentimeter

Każdy z nas spotkał na swojej drodze wykładowcę, który wyświetlał przeładowane informacjami slajdy i prowadził monotonną narrację bez najmniejszej szansy na interakcję z odbiorcami. Ten sposób przekazywania wiedzy to najkrótsza droga do pozbawienia słuchaczy jakiejkolwiek motywacji. Nie licząc fantastycznych, pełnych pasji narratorów, którzy mają dar snucia opowieści, na ogół monologi wypadają zdecydowanie gorzej, niż zaproszenie do działania. Osobowość mówcy to jedno. Równie istotne są techniki i narzędzia, po które sięga. W tekście Mentimeter – sposób na angażujące prezentacje pokazałem, jak w 4 prostych krokach stworzyć interaktywną prezentację. Artykuł jest dostępny TUTAJ.

Mentimeter

Nie tylko burza mózgów

Artykuł poświęcony Mentimeter to drugi z tekstów, które opublikowałem na LinkedIn Pulse. Zadebiutowałem w lutym, dzieląc się 10 sprawdzonymi technikami generowania pomysłów. Niektóre z nich – SCAMPER, analizę morfologiczną, synektykę oraz bionikę – opisywałem już na blogu. Inne, w tym warianty klasycznej burzy mózgów, nie pojawiały się we wcześniejszych materiałach. Artykuł Jak generować pomysły? 10 technik wspierających kreatywność znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Jak generować pomysły?

Więcej tekstów

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do większej ilości moich tekstów, zajrzyj do zakładki Publikacje i media. Na bieżąco aktualizuję listę artykułów, nagrań i pozostałych multimediów, w których dzielę się wiedzą. Zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 3 =