Canva. Stwórz efektywne CV w kilku krokach

Masz dość nudnych CV, które niczym nie różnią się od dokumentów konkurencji? Zamiast korzystać z kreatorów online, sięgnij po Canva. To serwis, w którym bez problemu przygotujesz atrakcyjne projekty graficzne. W ramach cyklu #CareerFullyCharged ukazał się mój tekst Canva – stwórz atrakcyjne CV w 5 krokach.

#CareerFullyCharged to cykl tekstów, przygotowanych przez pracowników Biura Karier UŁ. Od 2016 roku sprawdziłem setki CV studentów i absolwentów. Niektóre z nich były dobre, inne zdecydowanie wymagały konsultacji. Często zdarzało się, że moją uwagę od wartościowej treści odwracał niefortunny design lub złe formatowanie tekstu. Stąd pomysł na podzielenie się serwisem, który pozwala na stworzenie estetycznego dokumentu w kilku krokach.

Mini-przewodnik po Canva

Canva to świetne rozwiązanie dla osób, które nie znają zaawansowanych programów graficznych. Nadaje się do przygotowania materiałów promocyjnych, treści do mediów społecznościowych, prezentacji czy zaświadczeń dla uczestników szkolenia. Dzięki bazie szablonów oferuje duże możliwości również przy tworzeniu CV.

W tekście opisałem pięć kroków, które wystarczą do zaprojektowania atrakcyjnego życiorysu zawodowego:

  • wybór szablonu
  • dodawanie treści
  • formatowanie
  • dodawanie zdjęć
  • zapis pliku z odpowiednim rozszerzeniem

Tekst starałem się zilustrować przykładami, ilustrującymi poszczególne operacje – na przykład wybór szabonu:

Canva - wybór szablonu

Artykuł znajdziesz TUTAJ.

Warto też zajrzeć na dedykowaną stronę poświęconą tworzeniu CV, przygotowaną przez portal Canva.

O czym jeszcze przeczytasz w #CareerFullyCharged?

Materiały: porady, artykuły i video pojawiają się od poniedziałku do piątku. Do każdego dnia przypisany jest inny wątek tematyczny:

Poniedziałkowy kick-off to treści, ułatwiające poruszanie się po rynku pracy. Polecamy narzędzia i aktywności, dzięki którym możesz rozbudować swoje CV.

Rozwojowy wtorek jest zaproszeniem do autorefleksji. Tego dnia skupiamy się na (nie zawsze oczywistych) kompetencjach i zachęcamy do eksperymentowania.

Rekrutacyjna środa przygotuje Cię do spotkania z pracodawcą. Przygotowaliśmy filmowy  Przewodnik rekrutacyjny on-line (możesz śledzić kolejne odcinki na YouTube) i symulacje rozmów kwalifikacyjnych w sieci (SZCZEGÓŁY).

Czwartkowy focus to seria, w której oddajemy stronę Ambasadorom Biura Karier UŁ. Studenci dzielą się swoimi pomysłami na spędzanie czasu w dobie #homeoffice.

Casualowy piątek daje szansę na chwilę wytchnienia i zadbanie o work-life balance. Wśród tekstów znajdziesz propozycje aktywności, które pozwolą na chwilę relaksu. Nie zabraknie dobrych książek, seriali i otwartych zasobów, dzięki którym zabijesz nudę.

Wszystkie teksty są dostępne W TYM MIEJSCU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

37 − 30 =