Jak rozwijać kompetencje? Projekt Pokieruj swoją karierą

W zeszłą środę (13.12.2017) w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego odbył się warsztat, dotyczący rozwijania kompetencji na rynku pracy. Nie jest to news, który powinien zaskakiwać – w końcu to jedno z podstawowych zadań tego typu instytucji. Jednak tym razem okoliczności były wyjątkowe – inicjatorami spotkania byli studenci, realizujący projekt Pokieruj swoją karierą.

Za warsztatem stała czwórka studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego: Dominika Kraina, Agata Jasińska, Julita Grzeszczyk i Jakub Jędrzejczak. Kilka tygodni temu odwiedzili Biuro Karier UŁ z prośbą o wsparcie projektu, który realizują w ramach jednego z uniwersyteckich przedmiotów. Pokieruj swoją karierą, bo o nim mowa, ma na celu przede wszystkim diagnozę mocnych stron oraz luk kompetencyjnych u studentów. Kiedy zostałem poproszony o podzielenie się swoją wiedzą z jego uczestnikami, z przyjemnością zgodziłem się na przeprowadzenie warsztatów. Wspólnie ustaliliśmy, że – oprócz diagnozy z wykorzystaniem testów – warto byłoby wprowadzić elementy, związane z rozwijaniem kompetencji w trakcie studiów. Efektem był półtoragodzinny warsztat, podczas którego z grupą studentów (w zdecydowanej większości związanej z Wydziałem Zarządzania UŁ) dyskutowaliśmy na temat kompetencji przyszłości, potrzeb pracodawców, samooceny studentów i absolwentów oraz dostępnych możliwości, po które warto sięgnąć przed opuszczeniem murów Uczelni.

78IMG_0311

Biorąc pod uwagę, że żaden z uczestników nie jest nawet na półmetku swojej akademickiej przygody, niezwykle cieszy, że już dziś każdy z nich myśli o swojej przyszłości. Za każdym razem, gdy pracuję z grupą, świadomą swoich celów i otwartą na nowe doświadczenia, upewniam się, że wybór, którego dokonałem kilka lat temu, zastanawiając się nad swoją ścieżką zawodową, był dobry.

78IMG_0290

Poniżej zamieszczam prezentację z zajęć. Wykorzystane w niej fotografie pochodzą ze strony pixabay.com, zbiorów Biura Karier UŁ oraz (w przypadku inicjatyw, realizowanych przez inne instytucje) – ze stron internetowych organizatorów.

Kompetencje a rynek pracy – POBIERZ PREZENTACJĘ

Autorką zdjęć wykorzystanych w tekście jest Agata Jasińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 3 =