Gry a psychologia- artykuł

Rozpocząłem współpracę z portalem psychologia-spoleczna.pl. W najbliższym czasie ukaże się na jego łamach cykl moich tekstów, dotyczących związków psychologii z grami planszowymi.

Portal ma na celu popularyzację wiedzy psychologicznej. W kilku popularnonaukowych tekstach przybliżam podstawowe pojęcia z zakresu psychologii poznawczej, psychologii twórczości i psychologii społecznej, starając się odnieść wiedzę do konkretnych tytułów gier, które z powodzeniem można wykorzystać podczas zajęć w klasie szkolnej czy w świetlicy wiejskiej.

Jestem głęboko przekonany, że nowoczesne gry planszowe mogą być nie tylko świetną rozrywką, ale także narzędziem do ćwiczenia umiejętności pożądanych na rynku pracy lub- po prostu- przydatnych w kontaktach międzyludzkich. Cykl poświęcony psychologii i grom planszowym traktuję jako wskazówkę dla pedagogów, wychowawców i rodziców, którzy szukają interesujących narzędzi do pracy z dzieckiem. Pierwszą część, odnoszącą się do psychologii poznawczej, możesz przeczytać tutaj (kliknij, aby przejść do artykułu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 26 = 30