Akademia Przedsiębiorczości

Idea:

Akademia Przedsiębiorczości to kurs e-learningowy skierowany do osób, zainteresowanych tematyką start-upów, własnego biznesu i działaniom społecznym. Inicjatorką programu jest prof. Agnieszka Kurczewska - prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. współpracy z otoczeniem.

Program kursu obejmuje 6 modułów. Każdy z nich zawiera część teoretyczną, wywiad z praktykiem biznesu, historię lokalnego start-upu wraz z komentarzem eksperckim oraz propozycję ćwiczeń do samodzielnego wykonania.

Akademia Przedsiębiorczości oficjalnie wystartowała 23 listopada 2021. Poprzedzały ją miesiące przygotowań, analiz i pracy. Od początku byłem członkiem zespołu, odpowiedzialnego za powstanie kursu. Do moich zadań należało między innymi: przeprowadzenie badania programów kształcenia kompetencji przedsiębiorczych na UŁ, opracowanie koncepcji strony internetowej projektu, przygotowanie części grafik, wsparcie organizacyjne niektórych nagrań, a także stworzenie części transkrypcji oraz napisów do filmów. Dodatkowo, razem z Joanną Stompel wypracowałem scenariusze do starterów, otwierających poszczególne odcinki i wziąłem udział w ich realizacji.

Okres realizacji:

październik 2020 - listopad 2021